Ubytování Bungalov

Jizerské hory a jejich okolí.

Město Desná se nachází v nadmořské výšce 650 m.n.m. v Jizerských horách, které  jsou významnou rekreační oblastí České Republiky.

V zimním období se stávají vyhledávaným místem lyžařů, které láká především velké množství upravených běžeckých tratí, ale i sjezdových terénů. Nejbližší sjezdová trať je v Desné – v  Černé Říčce, která je od roku 2004 osvětlena a zasněžována,  je zde možnost nočního lyžování, lyžařská školička a stánek s občerstvením.  Středisko je vzdáleno asi pět minut autem (2 km).

Pro náročnější lyžaře je k dispozici areál Špičák v Albrechticích (5 km) i zde je výběr z pěti různě náročných sjezdovek. Za zmínku stojí černá sjezdovka v délce 1km, červená a modrá sjezdovka. Pro děti je zde vlek a dvě školičky. Další lyžařská střediska jsou v Příchovcích – U Čápa (6 km), V Rejdících – snowboard dráha (7 km), Harrachově (10km), Rokytnici nad Jizerou (20km), Bedřichově (20km)  a Liberci - Ještěd (27km).

 

Jizerská magistrála

V tuto chvíli mají lyžaři Jizerské lyžařské magistrály k dispozici více jak 170 km v oblíbeném terénu Jizerských hor. Lyžařské stopy vyvedou nadšence zimního sportu nejen ze známých středisek, Bedřichov a osady  Jizerka, ale i z dalších nástupních míst jako Desná - Souš, Horní Polubný nebo Martinské údolí v Kořenově, do přírody Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory za zážitky a výkony. Díky úzké spolupráci s dalšími provozovateli tratí v polských Jakuszycích, mohou lyžaři přejet i na trasy v Krkonoších nebo na upravené tratě na polské straně. 

V letním období se Jizerské hory stávají vyhledávaným rájem turistů. Je zde možnost pěší turistiky i cykloturistiky.   Tato oblast je známá velkým množstvím turisticky oblíbených rozhleden - Bramberk, Černá Studnice, Kopanina , Královka , Chata nad Prosečí , Nová Radnice , Petřín , Slovanka , Štěpánka , Špičák. V okolí se nachází  vodopády na Černé Desné, na Jedlové, na Malém Štolpichu apod.  Jiné turisticky značené trasy, které se pyšní krásnými místy s ojedinělými přírodními výtvory.

 

V okolí je i několik měst se širokým kulturním a zábavním zpestřením:
Tanvald (4km) 3D -  kino Jary Cimrmana, minigolf, tenisové kurty, v letním období pak i koupaliště.
Jablonec nad Nisou (15km): plavecký bazén s tobogánem,jablonecká přehrada – koupání, městské divadlo,  Muzeum skla a bižuterie, squashove a tenisové centrum "Břízky", bowling, kluziště a mnoho dalšího...
Liberec (27km): zábavní centrum BABYLON s aquaparkem a bowlingem, ZOO s bílými tygry, botanická zahrada, rozhledna s lanovkou na Ještěd, divadla, kina, ...
Harrachov (10km): lyžařské středisko, minigolf, tenisové kurty, sklářské muzeum, Ski muzeum, hornické muzeum,

Hejnice (20 km): klášter – poutní místo, restaurace Obří sud, pro cyklisty  singltrek, což jsou úzké přírodní stezky projektované a budované dle speciální a léty prověřené metodiky s možností vypůjčení kol,

 

Kapličkapřehrada Souš Desnáprotržená přehradaRiedlova hrobka DesnáRiedlova vila Desná

Jana FAJFROVÁ
U Trati 608
468 61 Desná
Czech Republic

GSM: +420 607 159 293
Tel.: +420 483 383 928
E-mail: info@bungalow.cz
E-mail: fajfr.jindrich@centrum.cz

GWD